Angličtina pre škôlkarov

3 - 6 ROKOV

Malé deti sa učia intuitívne. A určite rýchlejšie ako v neskoršom veku. Práve preto stále viac rodičov chce, aby sa ich deti začali učiť cudzí jazyk ešte pred nástupom do školy. Ale málokedy sa tento záujem stretne s možnosťami výučby v škôlke. 

Skupinovú výučbu v jazykových školách deti často vynechávajú kvôli chorobám a zaplatené hodiny tak zbytočne prepadávajú. Riešením je stále populárnejšie vyučovanie cez internet. Využite možnosť mať angličtinu pre svoje dieťa v pohodlí domova tak často, ako vám to vyhovuje. Dokonca aj vtedy, keď je mierne choré a nemôže ísť do kolektívu. Deti počítačové hodiny milujú.

Ako to prebieha?

Hodiny spravidla trvajú 25 minút. Rodič dieťa zaregistruje a pred každou hodinou všetko pripraví (zapne mikrofón, kameru a prihlási sa do programu, kde vyučovanie prebieha). Lektor komunikuje s dieťaťom len v angličtine. Rodič je (aspoň zo začiatku) pri dieťati a pomáha mu napríklad pracovať s myšou.

Čo sa dieťa naučí?

Dieťa sa tu naučí porozumieť a správne vyslovovať základné výrazy a frázy.

  • pozdravy a zoznámenie sa
  • dieťaťu blízka slovná zásoba: farby, členovia rodiny, veci v izbe,  hračky, telo, zvieratká...
  • základné štruktúry viet a otázok: ja som, mám, toto je, mám rád, nie je, čo je to? atď.
  • pohyby a činnosti: tlieskať, pozrieť, otvoriť, zatvoriť, zamávať, nakresliť, vyfarbiť...
  • hodnoty: slušne sa spýtať, ospravedlniť sa, pomáhať druhým, podeliť sa...
  • iné znalosti: výtvarné schopnosti, čísla a tvary, mliečne výrobky, ako sa robí šarkan...

Ako učíme?

Naše lekcie sú interaktívne a vaše dieťa získa odvahu používať angličtinu na komunikáciu. Lektor vedie dieťa pútavými lekciami My Little Island, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre deti od 3-6 rokov a obsahujú zaujímavé obrázky, príbehy, pesničky, ale aj interaktívne hry a zábavné aktivity.  Tieto materiály dopĺňame aj o externé videá a edukačné hry podľa záujmov dieťaťa. Keď to deti baví, tak ani nevedia, že sa učia.

Pozrite si ukážku z hodiny angličtiny pre deti v predškolskom veku.

REFERENCIE

”Pani lektorka je velmi mila, ochotna a ustretova. Perfektne zvlada pracu s nasou 6-rocnou slecnou, ktora je velmi ziva a dlho nevydrzi pri nicom. Hodiny su vsak koncipovane tak, ze sa hraju, spievaju, tancuju, kreslia si a tvoria a deti sa ucia bez toho, aby si to uvedomovali. Dcera sa na kazdu hodinu velmi tesi. Uz po par hodinach zacala pouzivat niektore anglicke slova v beznom zivote. Mozem len a len doporucit..“

Erika D.

Mamička na materskej